kreatywna reklama w internecie

Czy warto kupić ortezę?

orteza łokcia

Orteza. Wiele osób z pewnością przeciera oczy ze zdziwienia gdy widzi to słowo. Tutaj jest jakiś błąd? Jeśli nie, to co to w ogóle jest?

Jest to aparat ortopedyczny, który stabilizuje stawy. Może zastępować gips. Jest zwykle stosowany w przypadku gdy nie doszło do urazu kości, a więc różnorodne zwichnięcia, skręcenia, naderwania czy zerwania więzadeł. Mają wiele plusów dzięki, którym zdecydowanie warto kupić ortezę.

Przede wszystkim są one wykonane z miękkich i oddychających materiałów. Nie dopadną nas dolegliwości typowe dla osób noszących gips przez dłuższy czas, a więc otarcia, rany, swędzenie. Wiele ortez, które są obecnie na rynku ma powłoki, które mają właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne. To uchroni nas przed przykrymi przypadłościami. Ortezy są też dużo lżejsze (zobacz na http://omedika.pl/zamst-zk-7-kompresja-oraz-stabilizacja-stawu-kolanowego-wspiera-prace-wiezadel-krzyzowych-p642.html).

Gips jest dość nieporęczny, trudno się z nim poruszać. W zależności od tego jak poważny jest nasz uraz możemy wybrać różne rodzaje ortez. Od tych najbardziej miękkich i elastycznych, po sztywne i twardsze. Nie są one jednak tak twarde jak zwykły gips, nie niszczą się tak szybko.

Ortezy są tak zaprojektowane, że chronią chory staw, a jednocześnie nie ograniczają ruchomości innych. To niezwykle ważna zaleta. Rehabilitacja po wyleczeniu przebiega znacznie szybciej. W przypadku gipsu wszystkie stawy, na których jest gips są nieruchome.

Ortezy możemy używać też w celach rehabilitacyjnych, w przypadku nie urazów, a po różnorodnych zabiegach operacyjnych, chorobach stawów, zapaleniach.

Ortezy, które są bardziej sztywne mają też metalowe części wykonane z materiałów całkowicie niekorozyjnych. Taki produkt posłuży nam dłuższy czas i zbyt szybko się nie zniszczy.

By: admin