kreatywna reklama w internecie

Rodzaje ortez i stabilizatorów kolana

luźna rzepka

Ortez jest obecnie na rynku wiele, podobnie jak sklepów je oferujących. Po kontuzji koniecznie trzeba dokonać zakupu stabilizatora, ale niestety niewiele osób jest w stanie wybrać odpowiedni. Szczególnie trudny wybór jest jeśli chodzi o stawy kolanowe. Dobra orteza kolana wyróżnia się na tle innych przede wszystkim ceną i normami, które spełnia. Jest ryzyko, że tani model szybko się zniszczy oraz że będzie po prostu nieodpowiedni.

Dlatego nie bójmy się kupić droższej ortezy. Ponadto warto pamiętać, że stabilizator kolana powinien spełniać przede wszystkim jedno, najważniejsze zadanie: unieruchamiać staw w pożądanej pozycji, jednocześnie odciążając go. Do wyboru mamy ortezy miękkie i wyposażone w plastikowe szyny, otwarte z dziurką na rzepkę oraz zamknięte, z płynną regulacją zgięcia stawu oraz z regulacją kilkustopniową. Są również dostępne ortezy wykonane z pianki, kevlaru lub innych materiałów. Dodatkowo w sklepach występuje też orteza kolana ze stopu metalu, który jest niezwykle lekki, a jego głównym zadaniem jest silna stabilizacja naderwanych ścięgien. Stabilizatory mają różne rozmiary dopasowane do wzrostu użytkownika, dzięki czemu można dobrać najodpowiedniejszą długość i szerokość produktu.

Jeśli kupujemy tutor, czyli model stosowany po operacji, to często mamy możliwość uzyskania dofinansowania z Narodowego Funduszu Zdrowia. Nie bójmy się złożyć wniosku, bo zaoszczędzić można sporo. Jednak taki stabilizator zawsze wybiera się z lekarzem lub fizjoterapeutą. Tylko oni mają odpowiednią wiedzę, jak dobrać sprzęt, który nam pomoże i przyczyni się do polepszenia kondycji stawu. Każda kontuzja ma inne podłoże, w każdej naderwane są inne ścięgna i jeśli założymy ortezę nieodpowiednią, to tylko na tym stracimy.

By: admin