kreatywna reklama w internecie

Czy twój catering jest eko? Kwestia kartonowych opakowań

Czy twój catering jest eko? Kwestia kartonowych opakowań

Usługi cateringowe są obecnie proponowane przez bardzo wiele różnych punktów gastronomicznych. Niektóre z nich traktują ów catering, jako pewną część swojej działalności. W odniesieniu do innych należy mówić o pewnym głównym nurcie prowadzonych działań. Tak naprawdę catering to dosyć złożona działalność, w której nie można nie umieścić kilku istotnych elementów. Mowa jest o odpowiedniej organizacji związanej z dostarczaniem posiłków w oznaczonym czasie pod wskazany adres. Poza tym również nie można tutaj nie wskazać na stosowanie odpowiednich opakowań. Jest to wręcz kluczowa kwestia, o której nie można zapomnieć.

Materiały wykorzystywane w cateringu

Catering wymaga tego, aby dostarczać do klienta posiłki w odpowiedniej formie, w odpowiednich opakowaniach. Te posiłki jak najbardziej powinny zachować odpowiednią temperaturę, powinny zachować pewną świeżość. Poza tym również zastosowane opakowania powinny swoim rozmiarem, swoją wielkością być dostosowane do rodzaju danego posiłku. W cateringu wykorzystuje się między innymi takie rodzaje opakowań/pojemników jak:

  • – pojemniki na dania gorące,
  • – pojemniki na sushi,
  • – pojemniki na zupy,
  • – pojemniki na sałatki,
  • – pojemniki na sosy.

Z jednej strony powiemy, że bardzo praktycznym rozwiązaniem jest zastosowanie pojemników z polistyrenu lub też pojemników plastikowych. W dobie współczesnej jednakże odchodzi się od takiego rozwiązania z uwagi na fakt, iż mamy tutaj do czynienia z opakowaniami mającymi negatywny wpływ na środowisko naturalne. Tym samym, co w zamian?

Jak najbardziej w tym miejscu należy wskazać na opakowania kartonowe. Polecamy packhelp.it. Opakowania takie w większości przypadków są w pełni ekologiczne, utrzymują odpowiednia dla danego rodzaju posiłku temperaturę, mogą być ponownie wykorzystywane. Ponadto również ich zakup nie generuje dużych kosztów, co także dla danego przedsiębiorcy oferującego usługi cateringowe ma bardzo duże znaczenie.

Opakowania kartonowe pozwalają także w bardzo łatwy sposób umieścić na nich stosowne napisy, nadruk, logo firmy oraz inne istotne dane. Warto nadmienić, że nie każde opakowanie kartonowe jest eko. W niektórych przypadkach producenci tychże opakowań dodają pewnych substancji chemicznych w procesie produkcji, co powoduje, że przestają one być zgodne z normami ekologicznymi.

Tym samym przed wyborem opakowań, które będą stosowane w danej firmie oferującej catering, warto jest dokładnie zapoznać się ze szczegółami związanymi z ich składem i warto postawić na coś, co faktycznie jest ekologiczne.

By: admin