kreatywna reklama w internecie

Pudełka kartonowe – czy twój catering jest eko?

Catering dietetyczny - gdzie otworzyć?

Współczesny catering stał się bardzo popularny. Zamawiamy posiłki do domu, do pracy, jak również swoiste pięć minut ma catering dietetyczny. To wszystko sprawia, iż elementem niezbędnym staje się zadbanie o odpowiednie opakowania, odpowiednie pudełka, w których posiłki mogą być transportowane i dostarczane do klientów.

W cateringu mamy do czynienia z wykorzystywaniem pudełek ze styropianu czy też pudełek z plastiku. Jednakże są to opakowania, które trudno nazwać ekologicznymi. Tym samym w cateringu coraz częściej możemy zetknąć się z wykorzystywaniem opakowań tekturowych. Jest to materiał, który jak najbardziej spełnia wszelkie normy ekologiczne. Poza tym odnosząc się do tego rodzaju pudełek, należy wskazać na to, że są one bardzo praktyczne, nie są drogie, jak również mogą być one wykorzystywane wielokrotnie.

Makulatura jest surowcem wtórnym możliwym do ponownego wykorzystania. Tym samym mamy do czynienia z pełnym wymiarem ekologicznym.

Proces produkcji pudełek kartonowych

Pudełka kartonowe wykorzystywane w branży cateringowej jak również i w innych są produkowane przez wyspecjalizowane podmioty. W całym tym procesie mowa jest o produkcji pudełek kartonowych z takich elementów jak:

  • – makulatura,
  • – szmaty,
  • – masa włóknista, która powstaje z rozwłóknionego drewna.

To wszystko składa się na masę papierniczą. Niektóre podmioty wykorzystują także określone substancje chemiczne, co jednak przekłada się na fakt, iż nie można o nich mówić jako o czymś ekologicznym. Istotnym elementem jest to, że w procesie produkcji pudełek kartonowych otrzymujemy produkt o bardzo dużej wytrzymałości, co w branży cateringowej ma bardzo duże znaczenie.

Pudełka kartonowe w cateringu

W cateringu powszechnie wykorzystywane są pudełka kartonowe. Są one nie tylko bardzo ekologiczne, ale posiadają kilka innych istotnych cech, dzięki którym wiele firm na nie stawia. Mowa jest na pewno o stosunkowo niskim koszcie ich zakupu. Poza tym również są to idealne opakowania, aby móc umieścić na nich stosowne logo danej firmy cateringowej, jej dane kontaktowe oraz inne informacje.

Produkowane są pudełka kartonowe przeznaczone oddzielnie dla zup, dla napojów, dla sałatek, dla innego rodzaju dań. Są to opakowania, które z powodzeniem można spersonalizować, można je dedykować dla każdego rodzaju posiłku z osobna. Polecamy produkty firmy packhelp.de. Ponadto również utrzymują one odpowiednią temperaturę transportowanego posiłku jak również pozwalają na zachowanie jego pełnej świeżości. Tym samym idealnie nadają się one właśnie do cateringu.

By: admin