kreatywna reklama w internecie

Ćwiczenia trzy razy w tygodniu – kiedy efekty?

ćwiczenia 3 razy w tygodniu - kiedy efekty?

Rozpoczynając każdy trening odczuwamy przede wszystkim silną motywacje do działania, a także do tego, aby uzyskać pożądane efekty. Niezależnie od tego, czy marzymy o szczupłej sylwetce, czy idealnej rzeźbie. Wielu z nas zadaje sobie jednak pytanie „ile czasu poświęcić na trenowanie”? Wielu specjalistów bowiem jest zdania, że aby osiągnąć najlepsze efekty należy trenować codziennie. Oczywiście, jest to dobre rozwiązanie, należy jednak pamiętać, że w dzisiejszych czasach wielu z nas prowadzi nieregularny tryb życia chociażby poprzez wykonywany zawód. W związku z tym optymalnym rozwiązaniem mogą okazać się treningi trzy razy w tygodniu.

Tu również ważna regularność

Więc jeśli zdecydowałeś się na trening trzy razy w tygodniu zadbaj o to, by odbywały one się zawsze w te same dni, o tej samej porze. Tym samym ciało wskoczy w pewnego rodzaju rytm, dzięki czemu skuteczniej osiągniesz swoje efekty. Krótko mówiąc – planując treningi dostosuj je do harmonogramu swojego dnia. Pytanie kiedy możemy liczyć na efekty? Generalne założenie jest, że na pierwsze rezultaty możemy liczyć po okresie około sześciu tygodni. Najwcześniej z kolei możemy liczyć na pierwsze rezultaty nie wcześniej jak po miesiącu regularnego trenowania.

Ćwiczyć rano, czy wieczorem?

Tu kolejna kwestia, która wśród trenujących jest dosyć sporna. Wielu uważa, że najlepiej trenować jest wieczorem, co traktuje jak niejako odprężenie po całym dniu pracy. Musimy zdać sobie jednak sprawę, że zmęczony organizm automatycznie staje się mniej wydajny, w związku z tym trudniej o oczekiwane efekty, dlatego treningi rano zdają się być lepszym rozwiązaniem, dodatkowo aktywność fizyczna zwiększa poziom endorfiny w organizmie dzięki czemu w pracy staniemy się bardziej wydajni i skoncentrowani.

O czym należy pamiętać?

Każdy trening, niezależnie od rodzaju powinien składać się z minimum 15-minutowej rozgrzewki (przysiady, podskoki, przebieżki, wymachiwanie rękoma itp.). Należy pamiętać również o odpowiednim stroju i obuwiu w którym się przede wszystkim nie przepocimy.

http://sissel.com.pl/category/zdrowe-spanie-poduszki-ortopedyczne

By: admin