kreatywna reklama w internecie

Zalety spania na poduszce ortopedycznej

Każdego dnia żyjemy w ciągłym pośpiechu, do wypełnienia mamy szereg zadań, prac i obowiązków, a tym samym niekiedy zapominamy zadbać o swoje zdrowie. Zdarza się również, że większość swego czasu spędzamy w pozycji siedzącej, prowadzimy niewielką aktywność fizyczną, a tym sposobem dochodzi do zaburzenia pracy mięśni i stawów. Negatywny wpływ na nasz kręgosłup ma również sytuacja kiedy w czasie snu jest on źle ułożony. Pogarszamy tym sposobem jedynie swoją kondycję, dlatego z całą pewnością warto zainwestować w poduszkę ortopedyczną, która zadba o nasze zdrowie.

Prawidłowa pozycja kręgosłupa w czasie snu

To jak śpimy wpływa na stan zdrowia naszego kręgosłupa. Często zdarza nam się wybierać poduszki miękkie i puchowe. Wydaje nam się, że to one są w stanie zagwarantować nam zdrowy, komfortowy sen. Prawda jest nieco inna, ponieważ zbyt miękka poduszka negatywnie wpływa na kręgosłup. Podobnie rzecz ma się jeśli poduszka na której śpimy jest niska, bądź też za wysoka. Nasz kręgosłup w takiej sytuacji przybiera nienaturalną pozycję, boli i pogłębiają się schorzenia. Pogłębia się napięcie mięśni, kręgi szyjne są źle ułożone a w konsekwencji trudno w ciągu dnia o dobre samopoczucie. Cierpią na tym również nasze plecy, co objawia się w postaci bólu a z czasem dyskopatii.

Zadanie poduszki ortopedycznej

Poduszka ortopedyczna ma do spełnienia wiele ważnych zadań, lecz najważniejszym jest utrzymanie kręgosłupa w linii prostej a dzięki temu odciążenie i rozluźnienie kręgów szyjnych.  Poduszki ortopedyczne pozytywnie wpływają na nasz organizm, ponieważ:

  • łagodzą ból kręgosłupa który może pojawić się podczas snu,
  • zapobiegają skrzywieniom kręgosłupa,
  • zmniejszają bóle głowy i karku,
  • umożliwiają właściwy przepływ krwi,
  • masują części ciała, które mają kontakt z poduszką,
  • pomagają w leczeniu dyskopatii
  • zwalczają bezsenność
  • działają zarówno profilaktycznie jak i leczniczo
  • poprawiają jakość snu

Jak wybrać poduszkę ortopedyczną?

Poduszka ortopedyczna powinna być adekwatnie dobrana do naszych oczekiwań. Przede wszystkim musi być odpowiednio twarda a w tracie snu dopasować się do pozycji naszego ciała. Co więcej powinna być również dostosowana do szerokości barku, wagi czy też wzrostu. W czasie wyboru poduszki ortopedycznej warto zajrzeć na stronę https://www.sissel.com.pl/webpage/dlaczego-warto-zainwestowac-w-poduszke-medyczna.html ponieważ odnajdziemy tutaj szereg profesjonalnych porad. Nasz wybór dzięki temu będzie dobry i należyty. Raz na zawsze zapomnimy czym jest ból kręgosłupa, a rano będziemy budzić się pełni energii i sił witalnych.

 

By: Aneta R.