kreatywna reklama w internecie

Witaminy skuteczne czy nie?

witaminy

Z jednej strony możemy powiedzieć, że stosowanie wspomagania w postaci kompleksów witamin i minerałów może nas jako sportowców, jako osoby żyjące aktywnie znacząco wspomóc. Z drugiej strony musimy w tym miejscu jednakże zapytać o to czy produkty znane nam jako kompleksy witamin i minerałów są dla nas właściwe i czy są one skuteczne? Co do ich skuteczności to oczywiście musielibyśmy każdy z takich produktów rozpatrywać w sposób osobny, aczkolwiek jeśli spojrzymy na tenże temat w sposób ogólny to spotkamy się z nieco brutalną rzeczywistością.

Skuteczność wedle badań

Jak można wywnioskować z badań przeprowadzonych przez dr. Paula Offita, tylko nieliczna ilość suplementów diety, preparatów witaminowych dla sportowców jest w jakimś stopniu skuteczna. Pozostałe to tylko nieznaczne wspomaganie niemające realnego przełożenia na rzeczywistość. W tym miejscu musimy jednakże powiedzieć jasno, że kompleksy witamin i minerałów dla sportowców to produkty, które mają nas tylko i wyłącznie wspomagać, które nie są produktami podstawowymi, którymi możemy co najwyżej się wspomagać, możemy się posiłkować. Jeśli natomiast chodzi o witaminy oraz minerały, których nasz organizm każdego dnia potrzebuje do normalnego, zdrowego funkcjonowania, to musimy je sobie zapewnić poprzez naszą dietę, poprzez pokarmy, które każdego dnia spożywamy.

Dieta a witaminy

Jako osoby trenujące, jako sportowcy musimy zatem w głównej mierze skupić się na tym, aby zadbać o własną dietę. To ona powinna być prawidłowa i kompleksowa. Witaminy i minerały dla sportowców w postaci suplementów diety możemy oczywiście także przyjmować, a nawet jest to w dużej mierze wskazane, ale to tylko element uzupełniający. Niemniej jednak wybierając dla siebie te produkty, musimy jasno i wyraźnie podkreślić to, aby sięgać po produkty najlepsze, zawierające jak największą ilość witamin i minerałów występujących w danym produkcie, w danym suplemencie diety we właściwej ilości. To bez wątpienia decyduje o ich skuteczności, a tym samym decyduje o ich przydatności dla nas samych.

By: Bartek M.