kreatywna reklama w internecie

Uzupełnianie niedoboru magnezu

magnez

Magnez jest pierwiastkiem niezbędnym nam do życia. Jest też najbardziej podatny na usuwanie go z naszego organizmu. Jest on nam potrzebny do prawidłowego funkcjonowania. Wpływa on na wszystkie procesy zachodzące  w naszym organizmie. Braki magnezu mogą mieć poważne konsekwencje dla naszego układu nerwowego, krążenia, kostno- stawowego,  sercowo- naczyniowego, odpornościowego czy układu pokarmowego.

Jak uzupełnić magnez?

My sami jesteś odpowiedzialni za poziom magnezu, gdyż jego głównym źródłem jest dieta. Niestety tą drogą dostarczamy go znacznie za mało. Dodatkowo wypłukujemy go z naszego organizm pijąc kawę czy sięgając po różnego rodzaju używki. Na obniżenie poziomu magnezu ma wpływ również stres, choroby neurologiczne czy ogólnoustrojowe, biegunki, silne wymioty i wielomocz oraz zażywanie tabletek antykoncepcyjnych, środków uspokajających oraz antybiotyków. Organizm już na samym początku daje nam znać, że poziom magnezu spada. Często jednak bagatelizujemy te objawy albo przypisujemy je zupełnie innym dolegliwościom. Trzeba pamiętać, że magnez odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie wszystkich układów, dlatego symptomy jego niedoboru będą wielorakie.

Prawidłową reakcją powinno być zmienienie naszych nawyków żywieniowych. Należałoby rozpocząć od picia wody mineralnej o wysokiej zawartości składników odżywczych. Można też sięgać po suplementy zawierające naturalny i dobrze wchłanialny magnez. Najlepiej jest, jeśli środki te zawierają też witaminę B6, która wpływa na jego skuteczniejsze przyswajanie. Spore pokłady magnezu znajdziemy tez w bananach, awokado, jarmużu, szpinaku, kaszy gryczanej czy orzechach włoskich.

By: Aneta R.