kreatywna reklama w internecie

Przekąski – czyli co jeść pomiędzy posiłkami

przekąski

Jeśli chcesz się zdrowo odżywiać, nie oznacza to wcale że musisz zrezygnować ze smacznych przekąsek. Oczywiście, nie powinniśmy sięgać po gotowe smakołyki, których pod dostatkiem jest w sklepie. Zdrową przekąskę możesz samodzielnie przygotować w domu i wcale nie muszą to być chipsy, czekolada, czy lody, które po prostu szkodzą twemu zdrowiu i niekorzystnie wpływają na sylwetkę.

Przekąski a piękna sylwetka

Każdego dnia powinniśmy jadać pięć posiłków dziennie. Niestety wielu Polaków na tym nie kończy i pomiędzy posiłkami sięgamy po kaloryczne batony, czy chipsy. Jesteśmy ukarani za to nadwagą. Nie musisz rezygnować z przekąsek, ponieważ wystarczy że zamienisz je na zdrowe pełnowartościowe składniki. Przygotuj przekąski samodzielnie, a na pewno nie tylko będą znakomicie smakować ale i będą pozytywnie wpływać zarówno na organizm jak i na figurę.

Jakie zdrowe przekąski możemy przygotować?

  • Chipsy z warzyw

Świetnie sprawdzą się w formie przekąski chipsy z marchewki, jabłek czy też bananów. Można je przygotować samodzielnie w domu, ponieważ obok warzyw lub owoców potrzebujemy jedynie patelni i oliwy z oliwek.

  • Pieczona ciecierzyca

Na pewno zdrową i niskokaloryczną przekąską będzie pieczona ciecierzyca. Świetnie zastąpi nam popcorn, a jednocześnie dostarczy znaczną ilość błonnika i białka.

  • Krakersy z nasionami chia

Świetną przekąską są również krakersy z nasionami chia, czy też z nasionami słonecznika. Dostarczają do organizmu zdrowego tłuszczu, nie są kaloryczne, a jednocześnie zawsze doskonale smakują.

By: Aneta R.