kreatywna reklama w internecie

Profesjonalna rehabilitacja

łóżka dla chorych

Aby móc odzyskać pełnię zdrowia, w wielu schorzeniach elementem niezbędnym jest podjecie określonych działań rehabilitacyjnych. Jakiekolwiek zaniedbania w tymże względzie mogą spowodować, że dana osoba nie odzyska pełnej sprawności lub też wcale nie powróci do zdrowia. Takie schorzenia jak udary mózgu, wylewy, niektóre choroby nowotworowe oraz wiele innych uniemożliwiają danej osobie sprawne funkcjonowanie.

Właściwa rehabilitacja jest tym elementem, który powoduje, że dana osoba może pozytywnie rokować. Rehabilitacja może być prowadzona w domu, w ośrodku specjalistycznym lub też w sanatorium. Niewątpliwie jednak powinna być ona prowadzona w sposób profesjonalny. Wszelkie zaniedbania będą skutkowały znaczącym pogorszeniem się stanu zdrowia danej osoby.

Czego potrzebujemy w rehabilitacji?

Elementem niezbędnym wspomagającym prowadzenie profesjonalnej rehabilitacji, umożliwiającym sprawną opiekę nad osobami chorymi, jest profesjonalne łóżko rehabilitacyjne. Można w tym względzie zakupić nowe łóżko, używane lub dokonać jego wypożyczenia. Nowe łóżko to koszt kilkudziesięciu tysięcy złotych i tym samym niewiele osób decyduje się na ten krok, aby takie łóżko zakupić do swojego domu. Wypożyczenie lub zakup łóżka używanego to znacznie mniejszy koszt i w przypadku osób opiekujących się chorymi w domu taka opcja znacznie częściej ma swoje zastosowanie. Jakie korzyści można wiązać z zastosowaniem łóżka rehabilitacyjnego? Można tutaj wskazać na:

– znacznie większy komfort rekonwalescencji osób chorych

– znacznie większe bezpieczeństwo samego pacjenta

– sprawna i łatwa opieka nad osobami przewlekle chorymi

Wypożyczenie łóżka rehabilitacyjnego

Opcja, z której obecnie korzysta największa ilość osób. Wypożyczenie łóżka rehabilitacyjnego wiąże się z najmniejszymi kosztami. Miesięczna kaucja to niewielki koszt w porównaniu z koniecznością jego zakupu. Mimo, że istnieje obecnie możliwość uzyskania dofinansowania do zakupu łóżka, to jednakże owo dofinansowanie wynosi zaledwie 60% kosztów. Finalnie, więc ów koszt i tak jest dosyć wysoki. Wypożyczenie profesjonalnego łóżka tymczasem jest wygodne. Sprzęt jest dostarczany do domu pacjenta, tam jest montowany oraz w momencie, gdy zachodzi taka potrzeba, jest z powrotem odbierany. Osoby wynajmujące nie muszą się o te kwestie martwić.

Łóżka dla chorych wyposażone są w odpowiednie funkcje, dzięki którym opieka nad nimi jest znacznie łatwiejsza. Regulowana wysokość, regulowany kąt nachylenia zagłówka oraz podnóżka, stabilne nogi, które są blokowane zapewniają bezpieczeństwo oraz możliwość swobodnego przemieszczania się łóżka. Konstrukcja tychże łóżek jest stabilna, co także wpływa na wysoki stopień bezpieczeństwa jego użytkowania. Łóżka rehabilitacyjne zapewniają ochronę przed odleżynami, znacząco poprawiają możliwość sprawnej opieki nad osobami przewlekle chorymi, osobami unieruchomionymi. Dostępne na rynku łóżka rehabilitacyjne mają różne rozmiary, mają różne opcje związane z ich obsługą, mogą być także sterowane w sposób elektryczny.

By: Aneta R.