kreatywna reklama w internecie

Jakie witaminy i suplementy warto brać na wiosnę? Czyli jak zadbać o zdrowie w nowym sezonie

Jakie witaminy i suplementy warto brać na wiosnę? Czyli jak zadbać o zdrowie w nowym sezonie

Większość z nas po sezonie jesienno-zimowym czeka z utęsknieniem na pierwsze oznaki długo wyczekiwanej wiosny. W końcu okres od wrześnie do marca jest ciężkim czasem dla naszych organizmów, które wystawione są na fale mroźnych warunków pogodowych. Większość z nas po ostatnich miesiącach zimy odczuwa w dużej mierze osłabienie. Ze względu na uboższą w składniki odżywcze dietę, o wiele mniejszą aktywność czy znaczny niedobór słońca, można wyraźnie zauważyć spadek sił witalnych oraz sprawności naszych ciał.

Jak zatem zapewnić sobie odpowiednią podaż witamin, zarówno w zbilansowanej diecie, jak również w formie urozmaiconych preparatów witaminowych? Odpowiedź na te oraz inne pytania znajdziecie poniżej!

Dlaczego wiosną potrzebujemy witamin?

Jak to z początkiem nowego, ciepłego sezonu bywa… z jednej strony napawamy się dłuższymi dniami, a z drugiej trudno nam się na nowo zmobilizować do spacerów oraz częstszej aktywności. Nie wspominając, o czyhającej z tyłu głowy obawie przed złapaniem typowych infekcji. Jeżeli chcemy zyskać receptę na bezpieczne oraz energetyczne powitanie wiosny, musimy zadbać o to, aby nasza dieta była odpowiednio urozmaicona. Tak, aby dostarczała nam brakującego zastrzyku witamin. W końcu będzie ona stanowiła wstęp do bezpiecznego ugoszczenia zbliżającego się wielkimi krokami lata.

Z tego też względu, nasze codzienne menu oraz suplementacja powinny opierać się o dobór odpowiedniego kompletu niezbędnych składników, które będą szczególnie potrzebne wiosną!

Witamina D3. Zdrowe kości i odporność

Powszechnym problemem w naszej strefie klimatycznej jest znaczny niedobór witaminy D3. Okres jesienno-zimowy oraz wczesnej wiosny to tak naprawdę czas, w którym występuje mniejsza ilość dni umożliwiająca pełną ekspozycję na słońcu. Stąd zanim nadejdzie prawdziwa, letnia pogoda warto, abyśmy zadbali o zdrowie naszych kości, zębów oraz dobre samopoczucie. Uzupełniając naszą dietę o tłuste ryby, orzechy, oleje roślinne czy niektóre warzywa możemy odczuć wyraźną poprawę w funkcjonowaniu mięśni czy układu immunologicznego. Jednak w celu pełnego cieszenia się dobrodziejstwami witaminy D3, musimy zadbać również o jej suplementacje. Dlatego warto skonsultować tą kwestię z lekarzem, który dobierze odpowiednią formę jej przyjmowania, na przykład w postaci kropel.

Witamina C. Prawidłowe funkcjonowanie organizmu

W związku z tym, że organizm człowieka nie posiada zdolności do wytwarzania witaminy C, powinniśmy zatroszczyć się o to, aby dostarczyć ją poprzez zbilansowaną dietę. Oczywiście, najłatwiejszym sposobem na jej uzupełnienie będzie spożywanie niektórych owoców czy warzyw. Na przykład znajdziemy ją w papryce, żurawinie czy cytrusach. Należy jednak pamiętać, że jej dobroczynne właściwości słabną pod wpływem utleniania się na słońcu oraz ze względu na obróbkę termiczną. Jeżeli będzie zachodziła konieczność włączenia suplementów, warto postawić na te zawierające wysoką dawkę witaminy C. Dzięki temu będzie mieli pewność, że ochroni ona komórki przed stresem oksydacyjnym oraz rzeczywiście wzmocni układ immunologiczny.

Witamina B. Prawidłowe ukrwienie skóry i kondycji włosów

Wiosna to pora roku, w czasie której wszystko budzi się do życia, przygotowując nas do słonecznego lata. Jeżeli chcemy w pełni napawać się nią w dobrej formie fizycznej oraz psychicznej, musimy popracować nad polepszeniem naszej diety oraz aktywnością fizyczną. Nie ma, co ukrywać, że z powodu przesilenia wiosennego odczuwamy zarówno większe zmęczenie, jak i ogólne osłabienie organizmu. Najwidoczniej objawia się ono przede wszystkim poprzez obniżony nastrój czy gorszą kondycję skóry oraz włosów.

Z tego powodu niezbędne jest również uzupełnienie menu w witaminy z grupy B. W diecie można ją dostarczyć, spożywając jajka, rośliny strączkowe, nabiał oraz mięso wołowe. Jeśli chodzi natomiast o suplementację, dobrze postawić na kapsułki będące tzw. witaminami energetycznymi. Taki kompleksowy zestaw zapewni organizmowi odpowiednie dawki witamin B1, B2, B3, B6, B8 czy B12.

Jeżeli jesteście ciekawi, jakich jeszcze ciekawostek ze świata i Polski, może dostarczyć wam serwis informacyjny Access2.pl, koniecznie zajrzyjcie na jego stronę: https://access2.pl/.

By: admin