kreatywna reklama w internecie

Zioła przeciwzapalne i ich działanie

zioła przeciwzapalne

Zioła możemy podzielić na bardzo zróżnicowane. Mają bardzo różne działanie, ale na pewno trzeba mówić tylko i wyłącznie o pozytywnym działaniu. W tym miejscu będziemy chcieli wskazać na przeciwzapalne działanie różnych ziół. Tego typu roślin, które przeciwdziałają stanom zapalnym jest bardzo wiele.

Skąd czerpać zioła?

 Można je zbierać osobiście, ale z powodzeniem można oczywiście sięgnąć po produkty, które są dostępne w różnych sklepach, w tym głównie mowa jest o sklepach zielarskich. Do ziół, które mają działanie przeciwzapalne, możemy zaliczyć: cebulę, czosnek, babkę lancetowatą, krwawnik pospolity, dziurawiec zwyczajny, lawendę lekarską, łopian większy, nagietek lekarski, miętę pieprzową, pokrzywę zwyczajną, prawoślaz lekarski, szałwię lekarską, rumianek pospolity, tatarak zwyczajny czy też świetlik łykowy. Jak więc widać, owych ziół mających działanie przeciwzapalne mamy bardzo wiele. Jednocześnie też wiele z nich rośnie przy naszych domach bądź też w pobliżu naszych domów, przy lesie, na łące. Poza działaniem przeciwzapalnym możemy także wyróżnić wiele innego dobroczynnego działania ziół.

Zioła a gorączka

Niektóre bardzo dobrze działają w stanach gorączkowych, inne sprawdzają się moczopędnie. De facto więc mówiąc o ziołach, musimy wskazać na to, że dzięki ich stosowaniu możemy pomóc sobie w wielu różnych chorobach jak również możemy działać na organizm w sposób profilaktyczny. Jeśli mamy wiedzę oraz możliwości, to jak najbardziej możemy sami zbierać zioła. W ten sposób spędzimy pozytywnie czas na świeżym powietrzu i oszczędzimy nieco na finansach.

By: Aneta R.