kreatywna reklama w internecie

Zadbaj aby Twoje dziecko było zdrowe i zawsze w dobrej formie

ruch dzieci

Współcześnie coraz częściej, obserwuje się zjawisko otyłości nie tylko u dorosłych, ale i dzieci. Zwłaszcza teraz w dobie pandemii, koronowirusa, otyłość jest często spotykanym zjawiskiem. Lekarze alarmują, że nawet w tym trudnym dla nas wszystkim czasie, dzieci muszą się ruszać. Inaczej mogą ich groźne skutki chorób cywilizacyjnych.

Ruch w dobie pandemii

COVID czyli powszechny dziś koronawirus przyniósł bardzo wielką ilość niezamierzonych, lecz negatywnych skutków. Jednym z faktów jest to, że dzieci wręcz przestały się ruszać i wiele czasu spędzają na komputerze, czy telefonie. Z kolei braku ruchu, aktywności fizycznej, staje się przyczyną bardzo wielu różnorodnych chorób cywilizacyjnych. Warto więc mieć na uwadze, że nawet pół godziny aktywności fizycznej dla dziecka, jest już bardzo dobrym efektem. Pomimo, że różnorodne zaostrzenia miały swoiste przyczyny, zapobieganiu rozprzestrzenia się koronowirusa, to jednak spowodowały one zastój w społeczeństwie, zwłaszcza w obszarze ruchu i aktywności fizycznej. Kwarantanna spowodowała, że jeszcze bardziej zmniejszył się poziom ruchu, który i tak był wśród dzieci na niskim poziomie.

Jeżeli nie będziemy się ruszać jesteśmy narażeni na wiele chorób

Jeżeli my i nasze dzieci nie mamy aktywności fizycznej, to nie tylko grozi nam otyłość, czy nadwaga, ale przede wszystkim groźne choroby cywilizacyjne. Jak wskazują badania WHO coraz większa ilość dzieci i nastolatków ma problemy z nadwagą. W 2018 roku przeprowadzone badania potwierdziły, że niemal 81 % dzieci nie ma odpowiedniej ilości ruchu na co dzień.

W Polsce wynik mamy niemalże zatrważający jeżeli chodzi o dzieci otyłe. Zaś otyłość jest bardzo niebezpiecznym dla nich zagrożeniem.

Brak ruchu, to nie tylko nadwaga, ale również szereg chorób cywilizacyjnych.

W jaki sposób zorganizować ruch w dobie koronawirusa?

Warto zorganizować w tym specjalnym dla nas czasie dl siebie i swoich dzieci różnorodne gry i zabawy. Mogą być one zorganizowane nawet w przydomowym ogródku. Jeżeli nie mamy takiej możliwości możemy skorzystać z możliwości:

  • Spaceru
  • Gimnastyki w domu
  • Ćwiczeń online, których jest w Internecie bardzo dużo

Warto także skorzystać z miejsc, w których zaostrzenia zostały już zniesione. Także na terenie Polski coraz większa ilość miejsc zostaje otwartych. Możemy udać się do parku, bulwaru, czy też pojeździć na rowerze.

Starajmy się więc zawsze skorzystać z możliwości, aby wyjść z dzieckiem na świeże powietrze, naturalnie przestrzegając przepisów i zasad. Zachowanie aktywności fizycznej musi stać się codzienną częścią każdego dnia. Po zdalnych zajęciach w szkole, zapewnijmy mu odpoczynek, nie pozwólmy jednak aby dziecko cały dzień przesiadywało przed komputerem.

Warto także zadbać o spokojny sen dla naszego dziecka. Powinna zostać zachowana stała pora wstawania i zasypiania. Nie możemy pozwolić, aby nasza pociecha w nocy oglądała telewizję, lub korzystała ze smartfona.

By: Aneta R.