kreatywna reklama w internecie

Witamina E- witamina młodości

witamina E

Nie bez powodu witamina E jest powszechnie nazywana witaminą młodości jak również witaminą płodności. Jej podstawowe działanie sprowadza się do ograniczenia objawów starzenia się skóry, do ograniczenia objawów obniżonej płodności jak również posiada ona działanie antyoksydacyjne.

Co zyskamy z witaminą E?

Spróbujemy bardziej zagłębić się w to, co owa witamina ma nam pozytywnego do zaproponowania. Wskażemy na takie aspekty jak chociażby zmniejszenie odkładania się blaszki miażdżycowej w naczyniach krwionośnych, na zmniejszenie występowania stresu oksydacyjnego, na unormowanie poziomu glukozy w naszej krwi. Tutaj jak najbardziej należy mówić o bardzo korzystnym działaniu w bardzo wielu różnych aspektach. Mówiąc o dobroczynnym działaniu owej witaminy E będziemy chcieli wskazać również na taki aspekt, jakim jest gorsze samopoczucie człowieka w wyniku jej niedoboru. Mówimy o zmęczeniu, o apatii, mówimy o większej podatności na różnego rodzaju infekcje, mówimy o większej podatności na uszkodzenia systemu nerwowego jak również na zwiększony poziom cholesterolu.

Odpowiednia dawka

Jak więc widać, warto zadbać o to, aby dostarczyć sobie odpowiedniej dawki witaminy E, ponieważ ma ona dla nas bardzo duże znaczenie, jest ona szczególnie dla nas ważna, dzięki niej możemy mówić o znacznie lepszym samopoczuciu, o znacznie wyższym poziomie naszego zdrowia. Witamina E powszechnie występuje w bardzo wielu codziennie spożywanych produktach, aczkolwiek możemy ją spotkać również w postaci suplementów diety, dzięki którym zadbanie o nią jest znacznie łatwiejsze.

By: Aneta R.