kreatywna reklama w internecie

Test buraczkowy sprawdzający szczelność jelit

nieszczelne jelita

W Internecie i mediach  co raz częściej słyszy się o domowym teście, dzięki któremu możemy sprawdzić szczelność naszych jelit. Polega on na tym, że należy wypić odpowiednią ilość świeżego soku z buraka i obserwować reakcję swojego organizmu. Jeśli zabarwi on mocz na czerwono, oznacza to, że nasze jelita są nieszczelne.

Nieszczelność w medycynie

Paradoks tej sytuacji leży już u podstaw tego testu, gdyż nie ma w medycynie takiej choroby jak nieszczelność jelit. Gdyby jelito było nieszczelne oznaczałoby to preformację, co wymaga natychmiastowej interwencji lekarskiej na oddziale intensywnej terapii. Zabarwiony na różowo bądź czerwono mocz po wypiciu soku z buraka wiąże się z przyswajaniem przez nasz organizm substancji barwiących zawartych w buraku. Intensywność zabarwienia moczu ściśle zależy od jego pH. Test buraczany w świetle badań i medycyny jest mitem, który często wykorzystują oszuści proponujący alternatywne metody poprawy zdrowia. Przekonują oni swoich pacjentów o poważnych konsekwencjach nieszczelności jelit, które w ich mniemaniu mogą prowadzić nawet do śmierci pacjenta.

Co prawda, preformacja jelita jest stanem zagrażającym bezpośrednio życiu, jednak nie bylibyśmy w stanie funkcjonować z tą dolegliwością. Nawet osoby z bardzo wysoką granicą bólu zdecydowałyby się na wizytę na pogotowiu ratunkowym czy wezwanie ambulansu. „Specjaliści” w tej dziedzinie najpierw straszą konsekwencjami swoich pacjentów, a następnie proponują prosty test, który siłą rzeczy zawsze wyjdzie „pozytywnie”. W konsekwencji proponują kosztowne leczenie, wyłudzając w ten sposób pieniądze.

By: Aneta R.