kreatywna reklama w internecie

Soda oczyszczona – najlepszy lek w przeziębieniach

soda

Soda oczyszczona uważana jest obecnie za panaceum niemalże we wszystkich chorobach. Ratuje ona przed różnorodnymi stanami zapalnymi, leczy przeziębienia, grypę, a także zapobiega groźnym chorobom łącznie z nowotworem. Dowiedziono, że soda zapobiega wszelkim stanom zapalnym, łącznie z zapaleniem płuc. Podawać ją należy dwa razy dziennie po jednej łyżeczce rozpuszczonej w wodzie. Przy przeziębieniu lub kaszlu używa się sody oczyszczonej z gorącym mlekiem. Sodę należy pić na czczo, kiedy żołądek jest pusty.

Soda pomocna w przeziębieniach

Soda oczyszczona doskonale rozrzedza wydzielinę w oskrzelach. Z tego też względu polecana jest w celu łagodzenia kaszlu.

Wystarczy 1 łyżeczkę soli dodać do 1 szklanki mleka. Aby osiągnąć upragniony napar należy mleko podgrzać do dosyć wysokiej temperatury (nie gotować). Następnie rozpuścić w nim sodę i pić małymi łykami przed snem.

Soda zalecana jest również przy bardzo silnym kaszlu. Wówczas to stosuje się ½ łyżeczkę sody, 1 łyżeczkę smalcu oraz 1 szklankę mleka. Mleko należy zagotować, dodać sodę i niesolony smalec. Następnie wszystko wymieszać i pić małymi łykami. Płyn należy pić 1-3 razy dziennie przed posiłkiem.

Przed snem warto także nacierać klatkę piersiową smalcem, kozim lub baranim.

Soda przy anginie i zapaleniu migdałków

Soda oczyszczona sprawdza się także, jako doskonały sposób przy anginie i zapaleniu migdałków. Stosuje się wówczas  ½ łyżeczki sody oczyszczonej, 1 łyżeczkę soli i 5% roztwór jodu na alkoholu. W szklance gorącej wody rozpuszczamy sól i sodę, dodajemy jod lub wodę utlenioną. Taką miksturą płukamy gardło 3 razy dziennie.

W czasie przeziębienia i kaszlu znakomicie sprawdzają się inhalacje z roztworem sody. Stosuje się 1 łyżkę stołową sody oczyszczonej oraz litr wody. Wodę wlewamy do czajnika i rozpuszczamy w niej sodę. Wdychamy roztwór około 10 min. Po inhalacji nie powinniśmy wychodzić już na dwór.

Przy bólu gardła stosujemy 2 łyżki sody oczyszczonej i 1 szklankę wody. W gorącej wodzie rozpuszczamy sodę i płukamy gardło kilka razy dziennie.

Soda w czasie kataru

Na ¼ szklankę wody bierzemy płaską łyżeczkę sody, dodajemy 3 % wody utlenionej, około 20 kropli bierzemy strzykawkę bez igły i wprowadzamy w oba nozdrza. Następnie lekko wydmuchujemy nos. Powtarzamy zabieg jeszcze raz. Płyn dociera do okolic czoła i wywołuje wrażenie ukłucia, co oznacza, że tlen atomowy pozytywnie się wchłania. Część płynu dostaje się także do płuc co polecane jest w astmie oskrzelowej. Przy zatkanym nosie takie płukanie należy wykonywać aż do czasu ustania kataru.

By: Aneta R.