kreatywna reklama w internecie

Praca w biurze – jak uniknąć bólu pleców?

Praca w biurze - jak uniknąć bólu pleców?

W dzisiejszych czasach wielu z nas cierpi na syndrom siedzącego trybu życia, i to zarówno w pracy, jak i w domu, gdzie zamiast konkretnej aktywności fizycznej wybieramy przesiadywanie przed komputerem, lub telewizorem. Samo siedzenie przed komputerem aktualnie w wielu przypadkach jest podstawowym elementem zawodu. Nie mniej jednak w dość krótkim obok zarobku może przynieść bolesne skutki. Grunt, to jednak działać profilaktycznie, by nie doszło do poważniejszych schorzeń. Warto więc zacząć od zasadniczego pytania – jak prawidłowo siedzieć przed komputerem?

Komfort i bezpieczeństwo

W tym przypadku niezwykle istotny jest dobór krzesła, który zadba przede wszystkim o odcinek lędźwiowy kręgosłupa – jest on bowiem najistotniejszy jeśli chodzi o kwestie samego siedzenia. Samo oparcie natomiast musi być również wygodne, ważne też, aby Twoje krzesło miało podparcie pod łokcie.

Jak już wyżej zostało wspomniane, najważniejsze jest to, aby sylwetka w czasie siedzenia była maksymalnie prosta. W związku z tym monitor powinien znajdować się idealnie na wysokości Twoich oczy tak, aby nie musieć schylać głowy. W ten sposób zadbasz o mięśnie karku, oraz szyi. Ręce ułożone na klawiaturze powinny tworzyć z nią kąt prosty, podobnie jak odcinek udowy, który powinien znajdować się tuż pod biurkiem. Jeśli chodzi o nogi, to ważne jest, aby stopy zawsze miały podparcie, tym samym zadbamy nie tylko o prawidłową postawę, ale i układ krążenia. Same nogi umiejscowione pod biurkiem powinny mieć określoną przestrzeń.

Zadbaj o ruch w swoim życiu

W związku z tym poświęcając choć godzinę w ciągu tygodnia na regularną aktywność fizyczną i tak osiągniesz sukces. A jaka forma aktywności fizycznej jest najlepsza? Tu mamy dowolność – od biegania, poprzez jazdę na rowerze, rolkach, pływanie, aż po treningi fitness. Dla nieco bardziej ospałych propozycja idealna – półgodzinny spacer na świeżym powietrzy, który nie tylko podziała dobrze na kręgosłup, ale i dotleni cały organizm. Sam w domu możesz zadbać o siebie poświęcając choć kwadrans na zwykłą przebieżkę wokół domu.

Twoje zdrowie w Twoich rękach

I dlatego tu powracamy do wyżej wspomnianej profilaktyki. Zaniedbane bóle kręgosłupa bowiem nie tylko stają się coraz większe, ale i w większości przypadków prowadzą do poważniejszych schorzeń, które w przyszłości trudniej wyleczyć. Krótko mówiąc – warto więc zadbać o siebie.

Rozwiązaniem poduszki ortopedyczne do siedzenia?

Można tak powiedzieć. Zwłaszcza, że w ostatnim czasie cieszą się sporym zaufaniem nie tylko jako dodatkowy element rehabilitacji, ale i jako doskonała forma wspomnianej profilaktyki. Dzięki poduszkom ortopedycznym można pozbyć się również uczucia sztywności kręgosłupa. Można wymienić kilka ich rodzajów. Zazwyczaj są to jednak formy nakładek zarówno w kształcie fotela, jak i kładzione pod same mięśnie pośladków i ud, drugi model zazwyczaj charakteryzuje się wystającymi punkcikami. Takie poduszki można kupić chociażby w wielu sklepach internetowych specjalizujących się w produkcji właśnie poduszek ortopedycznych do siedzenia. Polecamy http://sissel.com.pl/category/zdrowe-siedzenie-poduszki-do-siedzenia.

By: admin