kreatywna reklama w internecie

Orzechy laskowe – czyli zdrowie w małym orzeszku

orzechy laskowe

Orzechy, jak nie od dziś wiadomo, posiadają liczne wartości odżywcze. Stosowane są do wielu dań, wypieków. Wiele osób bardzo lubi ich smak. Są świetnym dodatkiem. Orzechy laskowe w Polsce są bardzo popularne. Nie jedna osoba z pewnością posiada w swoim ogrodzie leszczynę i może bez kupowania korzystać z dobrodziejstw orzechów.

Właściwości orzechów

Zawierają one duże ilości witaminy E, zwanej witaminą młodości i płodności, a dlaczego tak? Jest ona odpowiedzialna za potencję, dodatkowo wspomogą walkę z tłuszczem. Owoc leszczyny zawiera także witaminy z grupy B, wzmacniające układ nerwowy, dodatkowo potas, wapń i fosfor. Odpowiadają one za zęby, kości i ciśnienie. Orzechy także zwierają w sobie bardzo dużo „dobrych” tłuszczów. Orzechy stosuje się także na kaszel, a odwar z liści leszczyny leczy żylaki. Dodatkowo reguluje ciśnienie krwi, zawiera sporo błonnika i tłuszczy, dzięki czemu obniża poziom „złego” cholesterolu, a co za tym idzie ogranicza szansę na wystąpienie miażdżycy.

Właściwości maleńkich orzeszków

Zawiera także argininę, która zapobiega chorobom układu sercowo-naczyniowego, a także powoduje uniknięcie zakrzepów. Witamina E, którą zawierają, reguluje prawidłowe funkcjonowanie narządów rozrodczych. Jej niedobór przyczynia się do zwyrodnienia plemników u mężczyzn. Witaminy z grupy B działają także korzystnie na działanie układu nerwowego. Poprawiają pamięć i usprawniają myślenie. Rozładowują stres, napięcie nerwowe i zmęczenie psychiczne. Ponadto cukrzycy mogą jeść je spokojnie, a osoby, będące na diecie mają zdrowy wspomagacz odchudzania.

By: Aneta R.