kreatywna reklama w internecie

Oddziaływanie kreatyny na ludzki organizm

kreatyna dla sportowców

Mówimy w tym miejscu o pozytywnym oddziaływaniu kreatyny na ludzki organizm, a poza tym oczywiście mówimy o suplementach diety przyjmowanych przez sportowców, przez osoby preferujące aktywny tryb życia. Mówiąc o wpływie kreatyny na ludzki organizm chcemy wskazać na trzy aspekty, na trzy możliwe działania, na trzy obszary działania. Po pierwsze musimy wskazać na zwiększenie się ilości fosfokreatyny w ludzkich mięśniach, co oczywiście ma bezpośrednie przełożenie na potencjał energetyczny danego człowieka.

Kreatyna dla sportowców

Prościej mówiąc, wyższy poziom fosfokreatyny w mięśniach to możliwość dłuższego trenowania, szybszego osiągania celów treningowych jak również znacznie szybsza regeneracja po treningu. Trzy aspekty, które dla osoby regularnie trenującej są nie tyle ważne, co kluczowe. Druga kwestia, drugie pozytywne oddziaływanie kreatyny na ludzki organizm wiąże się z gromadzeniem wody w ludzkich komórkach. Mamy do czynienia ze zwiększeniem się beztłuszczowej masy mięśniowej (nie mylić z suchą masą tłuszczową), co wpływa na wygląd mięśni jak również na kwestię produkcji białka. Pozostała nam jeszcze jedna kwestia związana z działaniem kreatyny. Mowa mianowicie o usuwaniu większej ilości jonów wodoru.

Lepsze wyniki

De facto być może niewiele takie stwierdzenie nam mówi, aczkolwiek chodzi po prostu o zmniejszenie zjawiska kwasowości ludzkich mięśni. Produkcja kwasu mlekowego zostaje ograniczona i opóźniona w czasie, dzięki czemu nie pojawiają się jakże uciążliwe dla nas zakwasy, a my możemy dłużej trenować i więcej osiągnąć. Jeśli więc mielibyśmy podsumować to, co zostało w tym miejscu powiedziane, trzeba wskazać na to, iż dzięki suplementacji kreatyną możemy mówić o znacznie większym przyroście beztłuszczowej masy mięśniowej, możemy mówić o znacznie większym przyroście siły naszych mięśni jak również o znacznie większym przyroście takiego parametru, jakim jest wytrzymałość mięśniowa. Nie dziwi, zatem fakt, iż to właśnie kreatyna jest tym najpopularniejszym znanym nam suplementem diety dla sportowców.

Zobacz również: https://sklep.kfd.pl/blog/9_Co-musisz-wiedziec-o-kreatynie

By: admin