kreatywna reklama w internecie

Nadmierna potliwość

potliwość

Nadmierna potliwość jest zjawiskiem, który zasadniczo może być kojarzony z higieną, może być kojarzony z dbałością o siebie. Tak naprawdę jednak można owo zjawisko również zestawić ze zdrowiem człowieka. Każdy człowiek to odrębna jednostka i każdy człowiek równocześnie może w nieco innym stopniu wydalać pot. Jeśli zjawisko potliwości nie ma wymiaru bardzo dużego, to zasadniczo nie ma problemu. Jednakże w odniesieniu do pewnych osób, w odniesieniu do pewnych sytuacji możemy mieć do czynienia ze zjawiskiem nadmiernej potliwości. Z jednej strony można mówić o pewnych dysfunkcjach ludzkiego organizmu, ale z drugiej strony – i na to głównie zwracamy naszą uwagę – jest to zjawisko przynoszące nam bardzo duży stopień dyskomfortu.

Pot czy potliwość?

Potliwość to oczywiście zjawisko, które ma swój wymiar pozytywny. W ten właśnie sposób organizm usuwa wiele toksyn, reguluje ciepłotę ciała. Jednakże nieprzyjemny zapach, plamy na ubraniach powodują, że większość z nas zdecydowanie nie lubi pocenia się. Dodatkowo też mamy do czynienia z nieprzyjemnym zapachem, co w obliczu konieczności przebywania wśród innych osób, nie jest na pewno zjawiskiem pozytywnym. Zasadniczo większość osób odczuwa nadmierne pocenie się w okresie letnich upałów. W takim przypadku trudno mówić o czymś nadzwyczajnym. Jednakże istnieje pewna grupa osób, które mają do czynienia z nadmiernym poceniem się przez cały rok. Wówczas można mówić o zjawisku nadmiernej potliwości, które ma wymiar chorobowy i które powinno być leczone. W odniesieniu do tych osób można mówić o pewnych sposobach jak wzięcie prysznica czy też kąpieli, które mogą co nieco złagodzić zjawisko nadmiernej potliwości. Działa to w ten sposób, iż niska temperatura powoduje obkurczenie się naczyń krwionośnych, przez co wydzielanie potu może być nieco mniejsze. Dlatego też mówiąc o owym prysznicu lub też o kąpieli, warto jest postawić na nieco chłodniejszą wodę.

Jak pokonać potliwość?

Warto jest do mycia stóp, rąk stosować specjalne środki, a tymi na pewno będą antybakteryjne mydła oraz żele pod prysznic. Aby ograniczyć ową potliwość, istotnym elementem jest stosowanie odpowiednich kosmetyków, stosowanie antyperspirantów. Najlepszym momentem na ich zastosowanie jest poranek. Wieczór to z pewnością nie jest dobry moment, aby je zastosować, ponieważ zablokowane kanaliki potne nie są dobrym dla zdrowia zjawiskiem. Nadmierna potliwość jest bardzo krępująca. Niewątpliwie takie osoby powinny stosować nie tylko częstsze kąpiele, odpowiednie kosmetyki, ale ponadto również bardzo istotne jest to, co dana osoba na siebie zakłada. Przewiewne ubrania wykonane z oddychającej tkaniny pozwalają ograniczyć niekorzystne skutki nadmiernego pocenia się. Jest to zjawisko, z którym po prostu należy walczyć, a czasem gdy inne metody zawiodą, to warto również sięgnąć po bardziej radykalne metody, jakimi są między innymi różnego rodzaju tabletki. To oczywiście jest związane ze skrajną potliwością, ale wiele osób ma właśnie do czynienia z poceniem, którego nie potrafi opanować innymi sposobami.

By: Aneta R.