kreatywna reklama w internecie

Maty do Pilates – co warto o nich wiedzieć?

maty do pilates - co warto o nich wiedzieć?

Każdy chce mieć idealną figurę, niestety wielu z nas nadal nie wie jak zabrać się za własne ciało. Tym bardziej, że co chwile pojawiają się coraz to nowsze pakiety treningów gwarantujących „idealny efekt”. Czym zatem należy się kierować przy doborze treningów? Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę indywidualne możliwości fizyczne, w tym ewentualne schorzenia, czy choroby. Ważne także, aby poważnie zastanowić się nad konkretnymi partiami ciała, które chcemy wyćwiczyć. Krótko mówiąc – chcesz mieć płaski brzuch? Jeśli tak, to w tym wypadku nie pomogą Ci ćwiczenia na nogi, czy uda. Głównym motywem dla którego decydujemy się „ruszyć z kanapy” jest zazwyczaj redukcja tkanki tłuszczowej. Wśród wielu treningów fitness można wyróżnić ćwiczenia Pilates. A o co tu chodzi?

Kilka słów o ćwiczeniach

Co ciekawe treningi Pilates w wielu przypadkach można wykonywać w każdym wieku. W przypadku tego typu treningów nie wykonuje się ostrych ruchów, co jest dobrą wiadomością dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z trenowaniem. Trening Pilates w większości przypadków trwa nie dłużej, niż 1,5 godziny, gdzie każdy jego element zazwyczaj powtarzany jest 10-ciokrotnie (taka ilość nie jest zbytnim obciążeniem dla organizmu). W przypadku ćwiczeń Pilates bardzo ważne są też ćwiczenia oddechu, w tym przepony.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat Pilates?

Choć współcześnie treningi Pilates, to bardzo modna forma do spędzania aktywnie wolnego czasu, to jego metody opracowano już w latach 20-stych ubiegłego wieku. Same ćwiczenia są połączeniem zarówno treningów siłowych, jak i jogi, czy nawet baletu. Mogą przeciążyć organizm, jednak tylko wtedy, gdy na to pozwolimy. W przeciwnym razie są zupełnie bezpieczne, a także pomocne. Kolejną ciekawostką może być fakt, że w wielu przypadkach kontuzji fizjoterapeuci jako dodatkowy element rehabilitacji zalecają właśnie treningi Pilates.

Maty do treningów Pilates

Pilates to co już powiedzieliśmy elementy choreograficzne, balet, zatem mamy tutaj konieczność odpowiedniej koordynacji ruchowej, oraz stabilizacji ciała. Utrzymać więc ją może wyłącznie solidna mata do ćwiczeń. A na co należy zwrócić uwagę w momencie jej kupowania? Pierwsze dwa czynniki, to materiał i elastyczność. Jeśli chodzi o to pierwsze, to do wyboru mamy maty gładkie i chropowate. I choć chropowate z reguły dają lepszą przyczepność, to gładkie są łatwiejsze w przechowywaniu i utrzymaniu, a także w transporcie. Wybór więc należy pozostawić do indywidualnej decyzji klienta. My polecamy ten produkt: http://www.sissel.com.pl/sissel-gym-mat-180-x-60-x-1-5-cm-w-pudelku.html.

Przeciwwskazania do wykonywania treningów?

Powiedzieliśmy sobie, że treningi Pilates z reguły mogą wykonywać osoby w każdym wieku, jednak tylko wtedy, gdy są odpowiednio dobrane. Nie mniej do przeciwwskazań zalicza się osoby które: ukończyły 40-sty rok życia, mający problem z chorobami układu kostnego i mięśni, zmagający się z nadwagą, a także problemami z układem krążenia. Do tej grupy zalicza się również kobiety w ciąży, oraz osoby, które nie trenowały przez dłuższy okres czasu.

By: admin