kreatywna reklama w internecie

Jak zmotywować dziecko do gry w piłkę nożną?

Jak zmotywować dziecko do gry w piłkę nożną?

Dzieci to nasze największe skarby, dbamy o nie od pierwszych chwil ich życia. W przypadku rozwoju każdego dziecka warto dbać o to, aby nie zabrakło w jego życiu aktywności fizycznej. Dziecko ruchu to dziecko zdrowe. Jednym ze sposobów, które mogą zachęcić dziecko to tego, by się poruszać jest piłka nożna. Często jednak trudno zmotywować nam nasza pociechę do treningów. W związku z tym postanowiliśmy podać sprawdzone triki dzięki którym chętnie wybiegnie na boisko.

Idol to początek

Cristiano Ronaldo, Leo Messi, czy z naszego kraju takie nazwiska jak Robert Lewandowski, czy Jakub Błaszczykowski. W dziecięcym i nastoletnim wieku chłopcy mają wielu idoli. Warto więc przekonać dziecko, że jego idole też byli dziećmi, też kiedyś zaczynali, a, że przede wszystkim nie osiągnęli by sukcesu, gdyby nie ciężka praca na treningu. Należy pamiętać, że nic tak nie motywuje dziecka do osiągnięcia celu jak bycie tak jak jego idol. Zwłaszcza, że dziś chociażby w internecie może stale śledzić ich najlepsze bramki i wszelkie sportowe wyniki na żywo.

W grupie siła

Jak wiadomo piłka nożna to gra zespołowa. Warto więc, by np. dziecko spróbowało namówić do wspólnych treningów swojego kolegę dzięki czemu łatwiej będzie mu zrobić pierwszy krok, zwłaszcza jak jest nieśmiałe. Trenując piłkę nożna w doskonały sposób wyrabia się m.in. umiejętność pracy zespołowej, czy zdrowej rywalizacji, a także pomocy w razie nieprzewidzianych sytuacji.

Siedzący tryb życia

Grasz w piłkę nożną? Jasne! Problem w tym, że aktualnie młodzi chłopcy zamiast wybiec na boisko wolą grać w piłkę… w internecie. Siedzący tryb życia to prawdopodobnie jeden z problemów cywilizacyjnych współczesnej młodzieży. Co gorsza skutki siedzącego tryby życia mogą być fatalne, a nawet groźne dla zdrowia Twojego dziecka. Mogą pojawić się problemy z kręgosłupem (bóle, zła postawa), zwiększa się również ryzyko otyłości, która często prowadzi do problemów sercem, nadciśnieniem, czy staje się przyczyną np. cukrzycy. Wiadomo, że nic tak nie pomaga zredukować tkanki tłuszczowej jak dobry trening. Dotyczy to także dzieci i młodzież. Odpowiednia aktywność fizyczna zwiększa także wydajność i odporność Twojego dziecka.

Zwolenia z WF-u

To niestety częsty błąd jaki popełniany jest przez rodziców. Oczywiście nie mówimy tu o sytuacji, gdzie zwolnienie jest w pełni uzasadnione. Często jednak dzieci nie chcą ćwiczyć, bo zwyczajnie im się nie chce, a rodzice to akceptują. W odpowiedzi na ten problem każdego roku znani sportowcy propagują kampanie społecznościowe mające na celu zachęcenie dzieci do ćwiczeń na zajęciach z WF-u.

Odpowiednia dieta

Każdy sportowiec powie, że kluczem do sukcesu są intensywne treningi w połączeniu z odpowiednią dietą, a złe odżywianie to niestety obok braku aktywności drugi problem. W związku z tym wyeliminować należy słodycze i słone przekąski, a także dania typu fast food. W zamian: mięso (najlepiej gotowane), warzywa i owoce. Warto też zadbać, aby posiłki Twojego dziecka były o stałych porach.

By: admin