kreatywna reklama w internecie

Ćwiczenia Pilates wpomagają kręgosłup

pilates

Ćwiczenia pilates nie tylko są w pełni bezpieczne dla naszego kręgosłupa, ale również wspomagają leczeniu wielu schorzeń, a także pomagają pozbyć się bólu. Warto zaznaczyć, że pilates czyli ćwiczenia z piłką pozytywnie wpływają również na figurę i doskonałe samopoczucie.

Klasyczna setka pilatesu

Jak wykonać klasyczną setkę pilatesu, która pozytywnie wpłynie na nasz kręgosłup? Zacząć musimy od kończyn dolnych, które powinniśmy opuścić do konta poniżej 45 stopni. Warto zaznaczyć że liczy się również cykl prawidłowego oddechu, który powinien obejmować  4 do 5 krótkich wydechów przy każdym ruchu kończyny górnej, a także 4 do 5 wdechów podczas ruchu kończyny górnej. Warto takie ćwiczenia wykonywać kilka razy oraz zawsze regularnie. Każde ćwiczenie polega na tym, aby w jak największym stopniu zachować stabilizację kręgosłupa, a jednocześnie poruszać miednicą. Istotne jest również to, aby w czasie ćwiczeń nie napinać szyi ani też ramion, lecz skupić się przede wszystkim na pracy mięśni brzucha. Więcej na temat ćwiczeń z piłką pilates znajdziesz TUTAJ.

Klasyczny pilates i jego zalety

Co wiemy na temat klasycznego pilatesu? Przede wszystkim warto zaznaczyć, że podstawą ćwiczeń jest regularne ich wykonywanie, a co za tym idzie wzmacnianie kręgosłupa, mięśni i stabilizowanie kręgosłupa. Ćwiczenia pilates wykonywane są z zastosowaniem specjalnie przygotowanej do tego celu piłki, co sprawia, że ułatwia ona ich wykonywanie. Dodatkowo kręgosłup nie jest obciążony, jak ma to miejsce w przypadku innych ćwiczeń i treningów fizycznych. Na pewno na uwagę zasługuje fakt, że pilates stosowany regularnie dodaje nam energii, rozgrzewa ciało, a przede wszystkim wzmacnia. W czasie ćwiczeń nie następuje napinanie ramion ani też mięśni, zaś główną rolę w pracy wykorzystujemy przede wszystkim mięśnie brzucha.

Pilates zadba o kręgosłup, a także pomoże schudnąć

Pilates to sport dla ludzi w każdym wieku. Mogą uprawiać go osoby, które borykają się z bólem i schorzeniami kręgosłupa, ale również znakomicie działa jako ćwiczenie profilaktyczne. Dzięki regularnym ćwiczeniom z całą pewnością uchronimy się od problemów z kręgosłupem w przyszłości.  To nie jedyna zaleta pilates, ponieważ polecany jest osobom, które żyją aktywnie po to aby schudnąć. Dzięki regularnym treningom szybciej stracisz zbyt dużą ilość kilogramów.

 

By: Aneta R.