Zioła to produkt, co do którego można mieć pewne obiekcje. Przynajmniej w sytuacji, w której mielibyśmy owe zioła zbierać samemu na łące czy też przy lesie. Czy można tradycyjne leki farmakologiczne zastąpić bowiem zwykłą rośliną? Z jednej strony powiemy, że to właśnie w ziołach, w naturze tkwi siła naszego zdrowia, ale z drugiej strony nie możemy również całkowicie wyzbyć się leków przepisanych nam przez lekarza.
Leki z naszej apteki
Bezwzględnie nie należy takich leków się wyzbywać. Jakie zatem miejsce w naszej codzienności, w naszej apteczce powinny zajmować owe zioła? Na pewno są to środki doraźne w różnego rodzaju dolegliwościach. Mówiąc o pozytywnym działaniu ziół, wskażemy nie tylko na ich właściwości lecznicze, ale na fakt, że ich działanie jest często pozbawione jakichkolwiek skutków ubocznych. Jest to bardzo istotne, ponieważ ze stosowaniem wielu tradycyjnych leków owe skutki uboczne są nieodłącznie związane. Zioła na pewno warto stosować na drobne dolegliwości związane z układem trawiennym, z chorobami skóry, ze zmianami skórnymi. Ważnym aspektem na pewno jest to, aby ziół nie stosować w dowolny sposób oraz w dowolnych ilościach.
Należy poznać dokładnie zasady związane ze stosowaniem konkretnego zioła, aby żadne działania niepożądane nas nie zaskoczyły. Zioła bowiem to nie cukierki, które można dowolnie połykać. W pewnych sytuacjach możemy mieć bowiem do czynienia z pewnego rodzaju skutkami ubocznymi, które mogą być również bardzo nieprzyjemne, a w niektórych sytuacjach także można mówić o pewnym niebezpieczeństwie.