kreatywna reklama w internecie

Dlaczego warto ćwiczyć z instruktorem fitness?

Dlaczego warto ćwiczyć z instruktorem fitness?

Zgrabna sylwetka, redukcja zbędnych kilogramów, płaski brzuch, czy idealna rzeźba – powodów dla których decydujemy się na podjęcie aktywności fizycznej może być wiele. Nie mniej jednak w wielu przypadkach zadajemy sobie pytanie – ćwiczyć samemu, czy pod okiem fachowca? Z racji, że zwłaszcza początku treningów wiążą się często z kontuzjami, warto skorzystać z cennych rad osoby doświadczonej, która pozwoli Ci nie tylko na osiągnięcie wymarzonych rezultatów, ale i uniknąć wspomnianych kontuzji. Ponadto trener personalny udziela rad w kwestii diety, gdzie jak wiemy aktywność fizyczna w połączeniu z dietą może dać oczekiwane rezultaty.

Trener personalny – kto to taki?

Zanim jednak przejdziemy do zalet korzystania z usług trenera personalnego, warto powiedzieć sobie nieco więcej o tym, czym się zajmuje. Trener personalny, to osoba, która przede wszystkim dostosowuje plan treningowy stricte pod możliwości trenującego. Ustala nie tylko rodzaj, ale i częstotliwość ćwiczeń. Radzi również jak zachować się w przypadku kontuzji.

5 najważniejszych zalet pracy z trenerem personalnym

  1. To nasz główny motywator. Oczywiście, zwłaszcza na początku motywacji nam nie brakuje, jednak to właśnie początki bywają trudne zwłaszcza, gdy wiążą się z bólem. Trener personalny wówczas pozwala nam odzyskać motywacje, którą utraciliśmy.
  2. Dzięki niemu nie popełniamy błędów – a przynajmniej popełniamy ich znacznie mniej, a to wszystko dzięki jego doświadczeniu, które umożliwia świadome sterowanie naszym ciałem w czasie ćwiczeń.
  3. A skoro o sterowaniu mowa, to jak wiadomo dobry trening, to taki w którym zachowujemy proporcje pomiędzy ćwiczeniami, a regeneracją. W związku z tym zadaniem trenera personalnego jest zapewnienie odpowiedniej regeneracji dla ciała trenującego.
  4. Komfort psychiczny – nie bez kozery mówi się, że dobry trener personalny, to taki, który pełni jednocześnie rolę instruktora i psychologia. Zwłaszcza pracując z trenującym dłuższy czas doskonale wie kiedy ma zmobilizować go do cięższej pracy, a kiedy lepiej zwolnić tempo. Ponadto, gdy zabraknie motywacji, zawsze warto z nim porozmawiać, w związku z tym dobrze, by trener personalny pełnił rolę niejako partnera, który pomaga osiągnąć wymarzony cel. Jeżeli planujesz treningi w domu, to Wasze relacje wówczas mogą stać się jeszcze bliższe.
  5. Pamiętaj jednak, że to Ty masz się słuchać jego, a nie on Ciebie, w związku z tym przy koleżeńskich stosunkach warto widzieć w nim autorytet w kwestii planu treningowego.

polecamy: fitness-blender.pl

By: admin