kreatywna reklama w internecie

Czy masło orzechowe jest zdrowe?

Masło orzechowe budzi kontrowersje, ponieważ ma znaczną ilość kalorii. Jednakże jest to bardzo zdrowy składnik naszej diety, dlatego co pewien czas powinniśmy je stosować. Wystarczy wybrać produkt o jak najniższej zawartości cukru i cieszyć się doskonałym smakiem a także ogromnymi wartościami odżywczymi.

Duża ilość kalorii i dużo witamin

Faktem jest że masło orzechowe w 100 gramach zawiera ponad 600 kalorii. Owszem to dużo, jednakże jeśli rozsądnie je spożywamy nie ucierpi nasza sylwetka. Warunkiem jest jednak to, że masło orzechowe musi być dobrej jakości, a także przygotowane z orzechów o zawartości kwasów omega-3.

Właściwości masła orzechowego

Masło orzechowe w diecie może stanowić zdrowy posiłek, ponieważ ma wiele pozytywnych właściwości. Przede wszystkim jest bogate w białko, ponieważ to właśnie w orzechach znajdziemy największą ilość roślinnego pełnowartościowego białka. Tym samym masło orzechowe jest świetnym elementem w diecie wegetariańskiej oraz wśród osób trenujących sport.

Masło orzechowe cechuje się również znaczną ilością zdrowych kwasów tłuszczowych. W składzie masła znajdziemy kwas alfa-linolenowy, linolowy oraz oleinowy. Dzięki nim mózg pracuje lepiej, obniża się ciśnienie a także zapobiegamy przedwczesnemu starzeniu się skóry.

Warto zaznaczyć, że kwas linolowy CLA (omega-6) ma doskonałe i silne działanie antyoksydacyjne, i to właśnie on w dużej ilości występuje w maśle orzechowym. Dzięki niemu obniża się poziom cholesterolu a także zwiększa i przyśpiesza proces rozpadu tkanki tłuszczowej. Ma on również działanie antynowotworowe i antymiażdżycowe.

By: Aneta R.