kreatywna reklama w internecie

Tłuszcz nie zaszkodzi

tłuszcz

Samo pojęcie tkanki tłuszczowej nie budzi w nas pozytywnego skojarzenia. W rzeczywistości jednak tak być nie powinno. Tak naprawdę bowiem tkanka tłuszczowa jest nam potrzebna, a co więcej, powinna się ona znajdować na ściśle określonym poziomie. Potrzebna jest ona organizmowi  do wielu różnych funkcji, do normalnego, zdrowego funkcjonowania. Mowa jest o jej wpływie na odporność, mowa jest o jej wpływie na codzienne samopoczucie.

Ilość tłuszczu w organizmie

Na pewno nie powinna być zbyt wysoka, na pewno nie powinniśmy dopuszczać do sytuacji, w których mamy do czynienia z nadwagą, tudzież z otyłością, ale spożywanie tłuszczów należy ujmować w kategoriach pozytywnych. Mowa jest oczywiście o pewnym rodzaju tłuszczów, gdyż tak naprawdę nie każdy tłuszcz będzie tym odpowiednim. My wskażemy w głównej mierze na tłuszcze roślinne, dzięki którym można mówić o dostarczeniu do organizmu tego, co jest naprawdę zdrowe. Jeśli chodzi o tłuszcze zwierzęce, to powinny się one znaleźć w naszej diecie w nieco ograniczonym zakresie.

Tkanka tłuszczowa, której w określonych partiach naszego ciała jest zbyt wiele, może być usuwana, aczkolwiek nie można owego tłuszczu pozbywać się całkowicie, ponieważ w ten sposób szkodzimy sobie na zdrowiu i uzyskujemy nieco odwrotne skutki od zamierzonych. Tkanka tłuszczowa powinna znajdować się na nieco wyższym poziomie u kobiet niż u mężczyzn i wówczas będziemy mówili o unormowanej sytuacji, wówczas będziemy mogli mówić o zachowaniu naszego zdrowia na jak najbardziej właściwym wysokim poziomie.

By: Aneta R.