kreatywna reklama w internecie

Szkodliwość palenia papierosów

palenie papierosów

Zasadniczo każdy z nas ma tę świadomość, że palenie papierosów jest szkodliwe, a mimo to wiele osób nie tylko nie rzuca owego nałogu, ale w niego wchodzi. Rzucanie palenia jest procesem żmudnym, nie zawsze udanym i tak naprawdę to nie ma żadnej uniwersalnej metody na to, aby móc pozbyć się tego nałogu.

Metody rzucenia palenia

Istnieją różne metody wychodzenia z nałogu tytoniowego, ale wskażemy na niektóre skutki papierosów, na skutki zdrowotne. Trudno jest w tym miejscu wskazać na wszystkie możliwe skutki zdrowotne, gdyż jest ich bardzo wiele, ale wskażemy na te najczęściej występujące, te najbardziej groźne. Mowa jest oczywiście o nowotworach, o raku płuc, który jest bezpośrednim efektem długotrwałego palenia papierosów. Poza tym palenie tytoniu ma negatywny wpływ na płodność, na stan uzębienia, na wygląd i kondycję skóry, na funkcjonowanie różnych organów wewnętrznych, na funkcjonowanie naszego mózgu. De facto jednak mimo tego, że mamy świadomość owych skutków, to jednakże nie odstrasza nas to przed sięgnięciem po papierosa.

Jak zwyciężyć nałóg?

Dopiero w bezpośrednim zetknięciu z danym schorzeniem łatwiej jest nam przezwyciężyć nałóg, chociaż i tak nie zawsze jest to takie oczywiste. Oczywiście najlepiej jest nie sięgać po papierosy wcale, ale jeśli już jesteśmy w szponach nałogu, to powinniśmy bardzo poważnie zastanowić się nad tym, co jest dla nas ważniejsze. De facto lepiej jest bowiem zapobiegać negatywnym skutkom nałogu tytoniowego, niż potem mierzyć się z groźnymi chorobami, z zawałami serca, z chorobą niedokrwienną serca oraz innymi niebezpiecznymi.

By: Aneta R.