kreatywna reklama w internecie

Suplement dla każdego

sport

O kreatynie mówi się w kontekście suplementów diety i słusznie, gdyż jest to obecnie jeden z czołowych suplementów diety mogących nam znacząco pomóc w uzyskaniu wyższego poziomu masy mięśniowej, w uzyskaniu lepszej wydolności, większej siły mięśni czy też większego poziomu wytrzymałości. My w tym miejscu chcemy jednakże wskazać na to, że tak naprawdę kreatyna nie jest tylko i wyłącznie suplementem diety. Skoro nie, to w takim razie, czym jeszcze jest kreatyna? Jest to związek chemiczny zbudowany z aminokwasów, który jest obecny w różnego rodzaju pożywieniu.

Kreatyna naturalnie

Poza tym nasz organizm, a konkretnie nasza wątroba oraz trzustka jest w stanie wytworzyć pewne ilości kreatyny. Cóż, zatem, czy przyjmowanie kreatyny pod postacią suplementu diety jest czymś koniecznym, a może jest ona zbędna? Jeśli pracujemy nad tym, aby uzyskać wyższy poziom masy mięśniowej, jeśli chcemy uzyskać wyższy poziom siły naszych mięśni, to kreatyna wytwarzana przez nasz organizm oraz ta pochodząca z pożywienia na pewno nie będzie wystarczająca. Tutaj swoją bardzo ważną rolę odgrywa właśnie kreatyna w postaci suplementu diety. Bez tego na pewno nie możemy liczyć na sukces w budowaniu masy mięśniowej, aczkolwiek to twierdzenie musimy odwrócić i stwierdzić, że bez odpowiednio skonstruowanej diety oraz dobrego treningu również próżno nam będzie oczekiwać, próżno nam będzie szukać czegoś dobrego, próżno nam będzie szukać właściwych efektów w postaci większej masy mięśniowej.

Rezultaty w sporcie

Skoro była mowa o obecności kreatyny w pożywieniu, to warto jeszcze na sam koniec dodać, warto podkreślić, w których pokarmach, w których składnikach naszego pożywienia możemy doszukać się obecności kreatyny. Na pewno ich obecność w naszej codziennej diecie może mieć pewien wpływ na uzyskiwane rezultaty sportowe. Mowa jest w tym miejscu przede wszystkim o mięsie, a zwłaszcza o mięsie wołowym, aczkolwiek jednocześnie też należy również wskazać na taki składnik pożywienia, jakim są ryby. Te elementy bezwzględnie powinny pojawić się w naszej diecie.

By: Bartek M.