kreatywna reklama w internecie

Przedsiębiorstwa, które pożyczały pieniądze przede wszystkim osobom mającym problemy finansowe, które nie spełniały wymogów na kredyt bankowy, nie będą miały możliwości udzielać pożyczek osobom niewypłacalnym. Rada Ministrów zatwierdziła na dniach projekt ustawy regulującej sektor pożyczek pozabankowych. Firmy te będą mieć obowiązek podawać całościowe informacje o kosztach pożyczki w zrozumiałym języku.

Nowe prawo nałoży na firmy finansowe obowiązek badania zdolności kredytowej i oceny ryzyka klienta. Przepisy wejdą w życie w najbliższych miesiącach. Przedsiębiorstwa z branży finansowej będą musiały informować rynek, że udzieliły nowej pożyczki. Zabezpieczeniem pożyczkobiorców będzie też zapis o dodatkowych kosztach przyznania i obsługi kredytu, które nie mogą przekroczyć jego wartości, niezależnie od kwoty i okresu trwania umowy.

Więcej rzetelnych informacji odnośnie zmian w finansach mogą znaleźć Państwo w serwisie fundatora wpisu: Pożyczka bez wychodzenia z domu. Gorąco zapraszamy do odwiedzin.

By: admin