kreatywna reklama w internecie

Jak zmniejszyć głód i apetyt?

apetyt

Jak zmniejszyć apetyt i głód?

Pomimo, że pojęcia te kojarzą nam się podobnie, to jednak głód i apetyt są dwoma różnymi stanami. Głód określić można jako alarm organizmu iż kończą mu się odżywcze składniki, zaś apetyt to ciągła myśl aby coś zjeść. Tymczasem głód i apetyt są czynnikami, które to wykluczają odchudzanie, a nawet prowadzą do nadwagi i otyłości. Warto znać kilka trików, aby pokonać głód i apetyt.

Głód i apetyt – wrogowie odchudzania

Głód to inaczej łaknienie. Określić go można jako uczucie pierwotne i fizjologiczne. Kiedy organizm odczuwa brak składników pokarmowych, odczuwa też głód. Jest to sygnał aby zjeść posiłek i uzupełnić brak energii w organizmie. Jeżeli borykamy się z zaburzeniami głodu może to prowadzić do otyłości III stopnia czyli tak zwanej ociężałości olbrzymiej. Osoba chora wciąż odczuwa głód, co powoduje tycie.

Apetyt z kolei określić można jako nagłą chęć zjedzenia produktu. Niekiedy mówimy o nim jako zachcianka, czy też smak na coś. Apetyt to nie tylko sposób aby dostarczyć do organizmu dawkę energii, ale również bardzo często apetyt jest efektem naszych emocji. Jeżeli więc towarzyszy nam radość, żal, smutek czy też rozczarowanie, często sięgamy po przekąskę, zwłaszcza tą słodką. Trudność z pohamowaniem apetytu niesie ze sobą szereg negatywnych konsekwencji. Cierpi przede wszystkim na tym nasza waga i figura. Z całą pewnością należy ćwiczyć silną wolę, aby stawić czoło nadmiernej ochocie na jedzenie.

 

By: Aneta R.