kreatywna reklama w internecie

Czy sport wpływa na zdrowie?

sport

W zdrowym ciele zdrowy duch. Co do prawidłowości tego stwierdzenia nikt nie ma wątpliwości. Warto jednak zgłębić jego sens, gdyż może to pozytywnie wpłynąć na nasze funkcjonowanie w społeczeństwie, pracy czy w domu. Uprawianie sportu niesie ze sobą liczne, niepodważalne korzyści zdrowotne takie jak wysportowane ciało, wspaniała figura czy dobre samopoczucie. Warto jednak wspomnieć o innych aspektach podejmowania aktywności fizycznej.

Czy warto uprawiać sport?

Uprawianie sportu jest świetną okazją na wyrwanie się z zacisza własnego domu i nawiązania nowych znajomości. Rozmowa z ludźmi, z którymi łączą nas wspólne pasje może dać początek wspaniałej, długoletniej przyjaźni. Wiele jest historii, gdzie dwoje ludzi spotyka się przypadkowo w parku podczas uprawiania codziennego joggingu, i tak od słowa do słowa tworzy się związek. W takich przypadkach można powiedzieć, że sport połączył ich świętym węzłem małżeńskim. Sport to również okazja na redukcję negatywnych skutków stresu dnia codziennego. Jest to ważne zarówno dla naszego zdrowia, jak również dla ludzi przebywających w naszym otoczeniu.

Lepiej jest,  gdy złość uchodzi z nas wraz z kroplami potu, niż w postaci przykrych słów skierowanych do naszych bliskich. Uprawianie sportu w takich sytuacjach pozwala nam też na przemyślenie pewnych spraw i poszukanie najlepszych rozwiązań. Z drugiej strony intensywne ćwiczenia fizyczne pozwalają nam zapomnieć o tym co nas dręczy. Jak widać, sport może stać się lekarstwem na wszystko. Ważne jest, żeby dostosować jego rodzaj i intensywność do naszych możliwości i predyspozycji.

By: Aneta R.