kreatywna reklama w internecie

Akupresura i jej zastosowanie

akumpresura

W dobie współczesnej sięgamy nie tylko po metody leczenia konwencjonalnego, ale wielu z nas sięga po coś, co może budzić pewne wątpliwości jak również i nowe nadzieje. Mowa jest o pewnych metodach medycyny niekonwencjonalnej. Wśród nich można między innymi wyróżnić chociażby akupresurę. Jest to jedna z metod leczenia wywodząca się z Chin.

Podobnie jak w przypadku akupunktury, wychodzi się z założenia, że ludzkie zdrowie zależy od energii przepływającej przez ciało. Jeśli mamy do czynienia z zatorami przepływów energii, to wówczas może dochodzić do różnych schorzeń. W odróżnieniu od akupunktury, w której mamy do czynienia z nakłuwaniem różnych punktów na ludzkim ciele, w akupresurze stosowany jest nacisk na owe punkty. Ma to na celu uwolnienie energii, uwolnienie z powstałych zatorów energetycznych.

Czy jest to metoda skuteczna?

Na pewno nie można powiedzieć, że w każdym przypadku. Tak naprawdę osoba proponująca takie usługi powinna posiadać stosowną wiedzę potwierdzoną odpowiednimi certyfikatami. Dlatego też przed pójściem do gabinetu akupresury, warto jest zasięgnąć wiedzy na temat jego wiarygodności. Akupresura w głównej mierze jest stosowana do wspomagania leczenia bólu, reumatyzmu, aczkolwiek nie tylko. Można ją wykorzystać także do leczenia innego rodzaju chorób i dolegliwości. Skuteczność metody można określić jako dosyć wysoką pod warunkiem, że zabiegi są wykonywane przez wykwalifikowaną osobę. Ta metoda nie jest również związana z bardzo dużymi kosztami, co ma spore znaczenie.

By: Aneta R.