kreatywna reklama w internecie

Przejadanie się a zdrowie

przejadanie się

Mówi się, że co za dużo to niezdrowo. Jest to niezaprzeczalny fakt. W dzisiejszych czasach rośnie coraz bardziej problem nadmiernego jedzenia. Ludzie nie jedzą dlatego, że tego potrzebują, ale jedzą dla przyjemności. Dostarczając nadmiar kalorii organizmowi przyczyniamy się zarówno do rozpychania żołądka jak i procesu tycia, a co za tym idzie sporego dyskomfortu i różnych chorób.

Szkodliwy tryb życia

Konsumpcjonizm zdecydowanie rozwija się zbyt szybko, tak samo każdy z nas chce coraz wygodniej żyć. Dodatkowo jemy produkty wysokoprzetworzone, niezdrowe, z dużą ilością niewłaściwych składników oraz bardzo kalorycznych. Wszelkiego typu zupki chińskie, słodycze, gotowe dania zawierają dużo chemii, czasem można porównać to do tablicy Mendelejewa lub składu środków czystości. Warto się więc nad tym zastanowić. Przejadanie się nie jest zdrowe. Często jemy, gdy się denerwujemy lub coś wywoła w nas bardzo silne emocje. Jemy też do towarzystwa, pijąc alkohol wzmaga się nasz apetyt, więc także chętniej sięgamy po niezdrowe przekąski. Od jedzenia również można się uzależnić.

Uważaj co jesz

Dlatego też powinniśmy na to uważa. Na każdym kroku czai się niebezpieczeństwo i pokusa. Co powinniśmy zatem zrobić? Przede wszystkim jeść częściej, a znacznie mniej. Ważnym elementem jest także picie znacznie większej ilości wody, co pomoże na zatuszować głód. Powinniśmy się również sami pilnować. Przede wszystkim ważnym elementem wszystkiego, każdego jednego działania jest samodyscyplina. Bez niej z pewnością wiele nie zdziałamy. Jedzmy wtedy, gdy jesteśmy głodni.

By: Aneta R.