kreatywna reklama w internecie

Jaki strój wybrać na rower?

Wbrew pozorom strój do jazdy na rowerze to nie tylko spodenki i koszulka. Jeżeli w czasie jazdy chcesz czuć się komfortowo oraz bezpiecznie, wyposażenie musi składać się z kilku elementów. Jaki strój wybrać aby dobrze czuć się w czasie treningu na rowerze?

Zadbaj o kilka szczegółów:

Jeżeli chcesz bezpiecznie, a także wygodnie jeździć na rowerze, powinieneś zadbać o kilka ważnych szczegółów. Jak musi wyglądać strój rowerowy, z czego powinien być stworzony oraz jakie elementy dodatkowe należy do niego wybrać?

  • Strój na rower

Strój na rower to spodnie i koszula, które powinny być opięte, jednakże nie powinny uwierać kolarza. Strój stworzony być powinien z nowoczesnych, oddychających materiałów. Dla zwiększenia bezpieczeństwa najlepiej wybrać stroje w jasnych barwach, oraz te które zawierają elementy odblaskowe. Warto wybrać taki strój który wyposażony jest w kieszonki, dzięki czemu włożysz do nich ważne przybory.

  • Kask rowerowy

Nieodłącznym elementem stroju rowerowego jest kask, który chroni naszą głowę. Musi być doskonale dopasowany do obwodu głowy, aby się nie zsuwał. Otwory które są w nim umieszczone chronią głowę przed nadmiernym przegrzaniem się. Kask powinien wyróżniać się adekwatnym atestem.

  • Okulary na rower

Okulary powinny chronić nas przed promieniowaniem słonecznych i być odporne na uderzenia. Zwróćmy uwagę na noski aby były miękkie, zaś nauszniki powinny idealnie przylegać do głowy.

  • Rękawiczki na rower

Dzięki rękawiczkom, dłonie nie będą ześlizgiwać się z kierownicy. Dodatkowo ochronią nas one przed otarciami i urazami w czasie ewentualnego wypadku.

By: Aneta R.