kreatywna reklama w internecie

Inwestowanie w złoto

Inwestycja w metale szlachetne, a szczególnie w złoto, może być dla nas szczególnie opłacalną w dobie kryzysu. Coraz więcej inwestorów ma tego świadomość i zaczyna dywersyfikować swój portfel, poszerzając go również o aktywa związane ze złotem. Dlaczego akurat ten kruszec? Obecne czasy cechują się dość turbulentnym i niepewnym otoczeniem naszych inwestycji. Złoto ma niską korelację z jakimikolwiek akcjami na giełdzie.

Zabezpieczenie przed inflacją

Ponadto jest idealnym zabezpieczeniem przed inflacją, a osłabienie dolara, wojny, katastrofy naturalne wpływają pozytywnie na jego wartość i cenę. Dodatkowym plusem inwestycji w złoto, jest jego płynność i łatwość spieniężenia. W złoto możemy zainwestować pod różnymi postaciami. Są nimi np. złote sztabki, najczęściej renomowane pochodzą ze słynnych mennic zrzeszonych z LBMA, ale również cenną wartość mają monety kolekcjonerskie, które oprócz wartości zawartego w nim złota, mają znaczenie numizmatyczne.

Biżuteria mniej opłacalną inwestycją

Najmniej popularną i tym samym najmniej opłacalną inwestycją, jest zakup biżuterii, którą ciężko spieniężyć, a w dodatku nie jest też czystym złotem, tylko mieszanką różnych metali, aby nadać jej odpowiednią twardość. Chcąc zainwestować w złoto, warto zainteresować się tematem i zasięgnąć informacji na stronach o tematyce inwestycji i finansów, ale również umówić się na rozmowę z konsultantem z pobliskiej nam mennicy.

By: admin

3 komentarze

  1. cbtc pisze:

    dziś modna giełda cyfrowych walut

  2. Damien pisze:

    Ciekawy wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *