kreatywna reklama w internecie

Czy seks jest zdrowy na serce?

seks a serce

Czy seks jest zdrowy na serce? Istnieje na ten temat wiele wypowiedzi i wciąż podejmowane są dyskusje. Oczywiście seks pozytywnie wpływa na organizm, jednakże warto zastanowić się, czy na każdym etapie życia jest zdrowy?

Seks podejmowany po przebytym zawale serca jest zupełnie inny. Jednakże wcale nie wynika to z ograniczeń, które są spowodowane przez wystąpienie choroby. Niestety seks po zawale jest inny, ponieważ wielu ludzi obawia się tej aktywności fizycznej, aby znów nie doszło do groźnej sytuacji. Podobnie dzieje się, jeżeli na co dzień borykamy się z chorobami takimi jak:

  • Nadciśnienie tętnicze
  • Choroba wieńcowa
  • Ryzyko powstawania zakrzepów

Seks, jako profilaktyka dla chorób serca

Wielu lekarzy twierdzi, że seks jest bardzo dobrą formą profilaktyki, dzięki której mamy możliwość, aby przeciwdziałać chorobom serca, naczyń i zawałom. Dodatkowo można wspomnieć, iż istnieje pewna zależność pomiędzy uprawianiem seksu, a występowaniem poziomu stresu. Jeżeli uprawiamy seks wówczas obniża się ciśnienie krwi, a także poprawia nasze samopoczucie. W czasie stosunku rośnie również poziom oksytocyny we krwi, która to wpływa na temperaturę ciała a także na mikrokrążenie w organizmie. Dodatkowo w czasie seksu wydziela się również prolaktyna, zaś ta ułatwia zasypianie oraz sprawia, że znika stres.

Czy seks jest zdrowy przy chorobach kardiologicznych?

Niestety choroby kardiologiczne nie wpływają dobrze na seks. Dodatkowo są także inne dysfunkcje, które niekorzystnie oddziałują na naszą strefę intymną. Warto wspomnieć o:

  • Paleniu papierosów
  • Otyłości
  • Nadwadze
  • Dysfunkcji śródbłonka
  • Wysoki poziom cholesterolu

Tego typu zaburzenia bardzo często wywołują późniejsze pojawienie się chorób kardiologicznych. Jeżeli przykładowo nie leczymy nadciśnienia wówczas mogą pojawić się zmiany tętnicze w prąciu, w wyniku, czego zostaje zaburzona produkcja tlenku azotu.

kamagra sklep - finkamagra.com

Czy seks zwiększa ryzyko zawału?

Jak donoszą najnowsze badania, w czasie uprawiania seksu, przez osoby z zaburzeniami kardiologicznymi ryzyko wystąpienia zawału jest bardzo małe.  W grupie 1667 pacjentów określono, że jedynie 4 z nich uprawiało seks dwie godziny przed wystąpieniem zawału. Uważa się, więc, że to nie seks jest przyczyną wystąpienia zawału.

Seks przed i po zawale

Czy seks może wywołać zawał? Okazuje się, że nie ma on na niego żadnego wpływu. Najczęściej ryzyko wystąpienia zawału związane jest z innymi zaburzeniami, między innymi z otyłością, paleniem papierosów, czy też piciem nadmiernej ilości alkoholu. Niestety, jeżeli dotknął nas zawał, nader często mamy obawę, że w wyniku uprawiania seksu może się on powtórzyć. Tymczasem nie powinniśmy mieć takiej obawy. Zawał serca nie czyni takiego spustoszenia w organizmie, iż nie możemy uprawiać seksu i obawiać się go. Z całą pewnością warto być aktywnym fizycznie, seksualne, nawet po przebytym zawale serca.

By: Aneta R.