kreatywna reklama w internecie

Sportowiec u kosmetyczki – sprawdź 5 najważniejszych zabiegów

Sportowiec u kosmetyczki – sprawdź 5 najważniejszych zabiegów

Każdy sportowiec wie, że na zdrowie i tężyznę fizyczną składa się nie tylko dieta oraz treningi, ale także dbanie o skórę – naszą zewnętrzną tarczę. Dziś z Magdaleną Jaglarz, doświadczoną kosmetyczką i chemiczką z wykształcenia, przedstawiamy 5 TOP zabiegów dla sportowców.

Mezoterapia: odżywienie, regeneracja i wzmocnienie

Skóra to nasza tarcza i wizytówka. Jej zdrowy, jędrny wygląd jest dowodem na to, iż dbamy o organizm kompleksowo. Podczas zabiegu mezoterapii skóra zostaje wzbogacona o preparaty złożone, które tracimy przy wzmożonym wysiłku, nadmiernej ekspozycji na słońce czy z powodu złej diety. Zaliczamy do nich kwas hialuronowy, witaminy, mikroelementy, aminokwasy, biomimetyczne peptydy czy kwasy nukleinowe. Skóra bez tych składników traci swoją jędrność i blask – staje się bardziej podatna na wszelkie uszkodzenia czy powstawanie rozstępów.

Mezoterapia może także pomóc zregenerować komórki. Zabieg wykonywany igłą min. 1 mm długości działa na poziomie tkankowym naprawiając uszkodzenia i wspierając organizm w produkcji nowych komórek i włókien skóry, które tworzą jej zwartą strukturę. Dzięki temu skóra jest jędrna, elastyczna i wytrzymała.

Wzmocnienie i zamykanie naczynek

Sportowcy są wysoce narażeni na pękanie naczynek krwionośnych na twarzy oraz całym ciele. Wysiłek fizyczny sprawia, że temperatura ciała się podnosi, dodatkowo treningi na słońcu także osłabiają naczynka. Sportowcy, którzy wspierają swoje treningi sterydami znajdują się w grupie wysokiego ryzyka pękania naczynek krwionośnych. W ofertach salonów kosmetycznych znajdziemy kilka zabiegów dedykowanych temu problemowi. Zaliczamy do nich jonoforezę (działanie prądu galwanicznego), sonoforezę (masaż ultradźwiękami) oraz peelingi chemiczne za pomocą kwasów. Magdalena Jaglarz w trakcie swojej wieloletniej pracy jako kosmetolog sprawdziła wiele kwasów i na problemy z naczynkami poleca szczególnie kwas laktobionowy oraz fitowy: Skóra sportowca wymaga dogłębnego odżywienia i wzmocnienia. Często narażona na rozciąganie, zarówno podczas ćwiczeń jak i poprzez przyrost masy mięśniowej, musi zostać wzmocniona już na poziomie skóry właściwej. Peelingi kwasami działają dogłębnie ścierając naskórek i docierając w głąb skóry mobilizując ją do regeneracji i odbudowy. Na blogu www.magdalenajaglarz.pl można znaleźć szczegółowe informacje na temat działania kwasów chemicznych.

Dogłębne nawilżenie

Tak, jak podczas treningów niezbędne jest nawodnienie organizmu od wewnątrz, tak samo istotne jest aby zadbać o odpowiedni poziom nawilżenia skóry. Odwodnione tkanki są kruche, łamliwe i regenerują się dużo wolniej. W codziennej pielęgnacji należy stosować kremy oraz maseczki, jednak od czasu do czasu warto odwiedzić kosmetyczkę na zabieg dogłębnego nawilżenia. Wspomniana wcześniej mezoterapia oraz peelingi kwasami sprawiają, że skóra jest odświeżona, a równowaga wodna zostaje przywrócona już na poziomie skóry właściwej. Sportowcy są dużo bardziej narażeni na znaczną utratę wody, dlatego dbanie o jej odpowiedni poziom w całym organizmie jest bardzo istotne, a płyny powinny być dostarczane od wewnątrz i od zewnątrz. Należy także pamiętać o stosowaniu ochrony SPF przed promieniowaniem UV – słońce drastycznie wysusza skórę i niszczy włókna kolagenowe i elastynowe przyczyniając się do wczesnego pojawienia się pierwszych zmarszczek.

Kwasy na stopy

Jest to część ciała, o której często zapominamy podczas codziennej pielęgnacji. Trzeba jednak mieć na uwadze, że to stopy są często narażone na groźne infekcje czy podrażnienia. Szatnie i prysznice na siłowni to siedlisko wirusów i bakterii, które uwielbiają wilgotne i ciepłe środowisko. Dlatego nigdy nie można zapominać o chodzeni w klapkach oraz dokładnym myciu stóp. Do higieny najlepiej używać preparatów na bazie mocznika, olejku z drzewa herbacianego bądź kwasu salicylowego, które mają świetne działanie odkażające. Osoby, które borykają się z szorstkimi piętami nie powinny korzystać z żadnych mechanicznych sposobów złuszczania naskórka, ponieważ powoduje to nadmierne rogowacenie. W salonie kosmetycznym, zamiast klasycznego pedicure za pomocą frezarki, lepiej zdecydować się na zabieg delikatnymi kwasami, które dają natychmiastowy efekt gładkich, miękkich stóp. Pozwalają one także pozbyć się nieprzyjemnego zapachu ze stóp. W domowym zaciszu trzeba pamiętać o stosowaniu specjalnych kremów bądź złuszczających skarpet. Ich minusem jest jednak utrzymująca się kilka dni utrata martwego naskórka, która w okresie letnim jest bardzo nieestetyczna.

Depilacja woskiem

Jeden z najczęściej wybieranych przez mężczyzn zabiegów. Wyrzeźbione mięśnie o wiele lepiej prezentują się na gładkim ciele, dlatego sportowcy chętnie decydują się na depilację woskiem. Pani Magda Jaglarz zwraca jednak szczególną uwagę na to, aby dbać o skórę po zabiegu: Ciało po depilacji woskiem jest podrażnione, a odrastanie włosków może wiązać się z uczuciem swędzenia oraz wrastaniem ich pod skórę. Po zabiegu trzeba pamiętać o intensywnym nawilżaniu, a po kilku dni wykonaniu delikatnego peelingu, który pomoże włoskom wybić się ponad powierzchnię skóry i zniwelować ryzyko zapalenia mieszków włosowych. Oprócz depilacji można także zdecydować się na laserowe usunięcie owłosienia. Jest to dużo droższa opcja, lecz jej efekty są długotrwałe.

Więcej o zabiegach nie tylko dla sportowców stosowanych w gabinetach kosmetycznych możesz dowiedzieć się czytają bloga kosmetyczki: http://magdalenajaglarz.pl/blog/zabiegi-gabinetowe/.

By: admin